Aktualności
- 07lut
Majowe święta
- 07lut
Pola i Dawid na OTWP
Pod koniec kwietnia w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr. 7 we Wrocławiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych ze szkół podstawowych i średnich powiatu wrocławskiego. Naszą gminę reprezentowali: Dawid Niemczyk z 7b i Pola Grzegorzek z 5c, którzy rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Gratulujemy Poli miejsca czwartego i Dawidowi miejsca drugiego! I jeszcze kilka ujęć z wydarzenia na naszym szkolnym FB – TUTAJ – zapraszamy.
- 07lut
Miłosz – laureat konkursu GPS po zawodach
Pod koniec kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji konkursu „GPS po zawodach”. Nasz uczeń, Miłosz Kuszkowski, został laureatem tegoż konkursu: pokonał 126 uczniów z 17 szkół podstawowych z Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego! Miłosz wykazał się ogromną kreatywnością wykonując wszystkie zadania. Wielkie gratulacje! A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 07lut
Przedszkolaki i Miś działają i pomagają
Dzieci z zerówki realizują projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. W V module, zatytułowanym „Mały Miś uczy wrażliwości”, Miś zaproponował dzieciom zabawy uwrażliwiające na problemy osób niepełnosprawnych, kształtujące postawy tolerancji, akceptacji, wrażliwości i gotowości służenia pomocą. Dzięki uczestnictwu maluchów w Dniu Kolorowej Skarpetki oraz Światowym Dniu Świadomości Autyzmu ich wychowawcy pomagają kształtować u przedszkolaków właściwe postawy prospołeczne oraz przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. A na szkolnym FB kilka ujęć z zajęć naszych najmłodszych – TUTAJ.
- 07lut
Światowy Dzień Kostki Rubika
Światowy Dzień Kostki Rubika świętowaliśmy trzecią już edycją szkolnych zawodów w układaniu kostki. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-4 oraz 5-8. Wszyscy uczestnicy wspaniale opanowali tę sztukę:) – zobaczcie sami TUTAJ.
- 07lut
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Nasza kadra pedagogiczna oraz pracownicy administracyjni, po raz kolejny, zostali przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi Szemczakowi – koordynatorowi OZ. Św. Katarzyna, który przeprowadził nas przez tajniki ratownictwa. Wiedza i doświadczenie pana Jakuba oraz jego zdolności pedagogiczne są wprost nieocenione! Dziękujemy za poświęcony czas oraz zaangażowanie, które pokazał Pan podczas całego szkolenia. Jesteśmy przekonani, że umiejętności, które zostały nam przekazane, pomogą mogą kiedyś uratować czyjeś życie. A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 07lut
„Mali wojownicy” w akcji
11 kwietnia trenerzy z Uczniowskiego Klubu Adrenalina Wrocław poprowadzili w naszej szkole pokazowe lekcje boksu na lekcjach w-fu, w ramach innowacji pedagogicznej „Mali wojownicy”.Podczas lekcji uczniowie mieli okazję nie tylko nauczyć się podstaw bokserskiego abecadła, ale przede wszystkim dowiedzieć się o zaletach sportowej pasji, która uczy wytrwałości, dyscypliny, ale przede wszystkim jest swoistym wentylem bezpieczeństwa, gdyż daje upust negatywnym emocjom.
Zapraszamy do szkolnego FB – tam kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 07lut
Wysoka Wieża na szachownicy
Nasi szkolni szachiści wrócili z medalem z kolejnych mistrzostw. Tym razem były to drużynowe zawody „Wysoka Wieża” o zasięgu wojewódzkim. Reprezentacja SP Radwanice zajęła 4 miejsce spośród 18 drużyn. Gratulujemy! A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 08lut
Rozstrzygnięcie gminnego wielkanocnego konkursu świetlic szkolnych
ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU ŚWIETLIC SZKOLNYCH „NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA”
Z przyjemnością informuję, że laureatami Gminnego Konkursu NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA zostali:
I miejsce – Karolina Skórecka SP Kotowice
II miejsce ex aequo:Aleksander Kochan SP RadwaniceAniela Kozłowska SP RadwaniceMaria Sutkowska SP KotowiceZuzanna Fajer SP KotowiceJan Pieczykolan SP 2 Siechnice
III miejsce ex aequo:Joanna Zagrodna SP RadwaniceWiktoria Sobiło SP 1 SiechniceMaja Grzesiek SP 2 SiechniceAnna Rzępała SP 2 SiechniceLena Kozłowska SP 2 SiechniceZuzanna Majewska-Pięta, Paulina Ładyga, Emilia Szwajcer SP 2 Siechnice
Pozostałe prace zostały wyróżnione!Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu! I zapraszamy na naszego szkolnego FB do galerii prac – TUTAJ.
- 08lut
Wyniki konkursu wielkanocnego
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 21.03.2024r. rozstrzygnięto Konkurs na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną. Otrzymaliśmy całe mnóstwo pięknych prac. Tworzenie ozdób w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Zależy nam, by nasi uczniowie kultywowali i podtrzymywali tę piękną tradycję. Z przyjemnością oglądaliśmy tak kreatywne i ciekawe pomysły twórców świątecznych ozdób.
Zwycięzcy klas I-IIII miejsce: Natan i Nadia F. klasa 1b i 2aII miejsce: Joanna Z. klasa 1a i Natalia Sz. klasa 2cIII miejsce: Wiktoria Cz. klasa 1b, Amelia D. i Agata L. klasa 2a oraz Florentyna S. i Aleksander K. klasa 2c
Zwycięzcy klas IV-VIIII miejsce: Barbara M. klasa 5bII miejsce: Nikola N. klasa 7aIII miejsce: Kamila Z. Klasa 6a
Pozostałe prace zostały wyróżnione!
Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za tak liczne wykonanie ozdób! A na szkolnym FB mała galeria – TUTAJ.
- 08lut
TALIS – nasz udział w badaniu
Miło nam poinformować, że kilkunastu nauczycieli oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radwanicach właśnie zakończyli udział w Międzynarodowym Badaniu Nauczania i Uczenia się (ang. Teaching and Learning International Survey). Nasza placówka została wylosowana i razem z pozostałymi 278 szkołami z Polski przystąpiła do jednego z największych edukacyjnych programów badawczych na świecie. Jest to jedyne badanie o tej skali w pełni poświęcone organizacji, sposobom i warunkom pracy nauczycieli i dyrektorów szkół. Wysoka jakość kształcenia to wyzwanie stojące przed systemami edukacji na całym świecie. Bez nauczycieli nie ma szkoły. To właśnie ich praca oraz praca dyrektorów odpowiadających za całokształt funkcjonowania szkoły są jednymi z kluczowych elementów efektywności edukacji. Mamy nadzieję, że uwagi i obserwacje naszych nauczycieli przyczynią się do poprawy jakości edukacji w globalnym wymiarze.
Badanie TALIS 2024 w Polsce prowadzone jest przez Instytut Badań Edukacyjnych na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
- 08lut
Spotkanie z Rezim
Co to znaczy być przedsiębiorczym? Jak zarobić pierwsze pieniądze? Te i inne informacje uzyskali uczniowie na spotkaniu z youtuberem Rezim. Spotkanie odbyło się w SP w Siechnicach. Uczniowie kl. 6a mieli okazję wysłuchać historii związanej z początkami działalności Remigiusza Wierzgonia oraz zadać mu ciekawe pytania, a na szkolnym FB krótka fotorelacja – TUTAJ
- 08lut
Złote dziewczyny, złoci chłopcy :)
7 i 8 marca odbyły się Gminne zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców klas 7-8 . Zawody były rozgrywane na hali sportowej w Siechnicach. Nasze zespoły spisały się wyśmienicie pokonując wszystkich rywali i zajmując I miejsca! Uczennice i uczniowie będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych w Kobierzycach. Gratulujemy!!!!
A na FB krótka fotorelacja – TUTAJ.
- 08lut
Trzecie miejsce chłopców!
6 marca odbyły się w naszej szkole Gminne zawody piłki ręcznej chłopców klas 4-6 . Stawiły się wszystkie szkoły z gminy – czyli aż sześć drużyn. Rywalizacja była bardzo zacięta, a w rezultacie nasz zespół w składzie : Marcel W., Filip S., Mateusz B., Denys B., Bartek W., Bartek H., Wojtek D., Karol K., G. Ekhvaia, Maciej K. i Damian R. zajął III miejsce . Gratulujemy!
A na szkolnym FB fotorelacja – TUTAJ.
- 08lut
Nasza tenisowa reprezentacja
5 marca w Sadkowie odbyły się Powiatowe zawody w tenisie stołowym . Naszą gminę reprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy wcześniej wygrali turniej gminny. Chłopcy w składzie: Marcel Witkowski, Rafał Bagiński i Serhii Shylov wywalczyli 4 miejsce. Gratulujemy !!!
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu na zawody
I zapraszamy do odwiedzenia szkolnego FB – tam kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 08lut
Podsumowanie akcji SKW i RR – zakup AED pierwsza pomoc
Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z Radą Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim za gest i zaangażowanie w organizację kiermaszu. Pyszne babeczki zrobiły furorę wśród uczniów, nauczycieli i gości. Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać środki w wysokości 5 500,00 zł na zakup AED – pierwsza pomoc. Dziękujemy również wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Radwanicach „Niezapominajki” za wsparcie w drugim dniu kiermaszu
Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za pomoc i wsparcie. Do zobaczenia w kolejnej ważnej akcji
A na szkolnym FB kilka ujęć ze słodkiego kiermaszu – TUTAJ.
- 08lut
Igrzyska dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt
Igrzyska dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt – taką właśnie przygotowaliśmy w naszej szkole sportową imprezę, a nasza drużyna zajęła 3 miejsce – gratulujemy! – fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Oddział przedszkolny w nowej odsłonie
Na szkolnym FB można zobaczyć nasz oddział przedszkolny w nowej odsłonie: jesteśmy po generalnym malowaniu sali. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w remoncie: Panu Kamilowi Habowskiemu i jego pracownikom https://www.facebook.com/KMPRadwanice/?locale=pl_PL za pomalowanie sali; Pani Małgosi Wandzel i Pani Agnieszce Pakule, a także uczennicy klasy 7b Ani Habowskiej oraz Pawłowi Dudzic – naszemu absolwentowi https://www.facebook.com/zstie.wroclaw za pomoc w przygotowaniu sali do wielkiego malowania. Koniecznie zajrzyjcie do zerówki – TUTAJ.
- 08lut
Złoto i srebro w zawodach w piłkę koszykową
W poniedziałek, 8 stycznia, odbyły się zawody w piłce koszykowej chłopców klas 4-6: nasi przedstawiciele zajęli 1 miejsce i będą reprezentować gminę w powiecie. Natomiast dwa dni później odbyły się zawody dziewcząt – tu nasza reprezentacja złożona z uczennic klas 4-6 zajęła miejsce drugie.
Gratulujemy!!!! I zapraszamy do szkolnego FB – tam fotorelacja z zawodów – TUTAJ,
- 08lut
Święta, święta…
Jesteśmy gotowi! Uczniowie naszej szkoły mieli czas, by przygotować się do nadchodzących świąt. W ostatnich tygodniach szkoła przybierała świąteczne barwy, a my razem z nią Świąteczne dekoracje, pachnące choinki, świetlicowy kiermasz bożonarodzeniowy, klasowe spotkania wigilijne i – oczywiście – jasełka! Oglądaliśmy aż dwie wersje – jedną, przygotowaną przez piątoklasistów (TUTAJ) i drugą – w wykonaniu uczniów klas trzecich (TUTAJ). Było pięknie! Teraz wypatrujemy już pierwszej gwiazdki
