Aktualności
- 14lut
Wystawa Anioły są wśród nas.
1
- 14lut
Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia
W naszej szkole odbyło się uroczyste zawieszenie Certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia, które miało miejsce w obecności zaproszonych gości.
To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że wspieranie talentów, pasji oraz indywidualnych możliwości uczniów jest ważnym elementem codziennej pracy całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tworzenia miejsca sprzyjającego rozwojowi i odkrywaniu uzdolnień naszych uczniów.
- 14lut
Sukces naszych zawodników!
Z ogromną radością informujemy, że Karol i Marcel zajęli I miejsce w gminnych zawodach w tenistie stołowym!
Ich świetna gra zespołowa dała nam zwycięstwo nad wszystkimi szkołami w gminie.
Serdeczne gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie, sportowego ducha i wspaniały wynik!
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
- 14lut
WOŚP 2026
Nasi uczniowie, nauczyciele oraz rodzice dołożyli również swoją cegiełkę do WOŚP w 2026 roku
W hali sportowej naszej szkoły uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Można było również nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy od złotych medalistów Gminnych Mistrzostw Szkół Podstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy. Nauczycielki wychowania fizycznego zorganizowały konkursy sportowe dla rodziców z dziećmi, a Szkolne Koło Wolontariatu pomagało przy zaplataniu warkoczyków, wykonywaniu tatuaży oraz dbało o nagłośnienie całej hali sportowej. Rodzice upiekli pyszne ciasta
To był piękny dzień!
- 14lut
Sukces naszej drużyny podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej
19 stycznia wzięliśmy udział w 1/2 wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej.
W drodze do finału pokonaliśmy drużyny ze szkół w Wołowie oraz Środzie Śląskiej. Niestety, w meczu finałowym, po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji, musieliśmy uznać wyższość zespołu SP 95 Wrocław. Zajmując tym sposobem drugie miejsce na podium
Nasi zawodnicy zaprezentowali ogromną waleczność, ambicję oraz wysoki poziom umiejętności sportowych.
Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły
- 14lut
Pasowanie uczniów klas I na czytelników
W naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników
Kolorowe, interaktywne przedstawienie zaangażowało najmłodszych i pokazało, że książka może być początkiem wielkiej przygody.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał wyprawkę od Instytutu Książki, rozpoczynając swoją własną podróż z książką.
- 13lut
3 miejsce Dziewcząt w Gminnych Igrzyskach!
W dniu 16 stycznia nasza szkoła wzięła udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt.
Nasza reprezentacja zdobyła 3. miejsce!
- 12lut
Dzień Babci i Dziadka
Muzyczna laurka dla Babci i Dziadka
Rozśpiewana cała szkoła
- 12lut
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej
W czwartek, 15 stycznia, odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.
Nasza drużyna po ambitnej i pełnej sportowych emocji rywalizacji wywalczyła 4. miejsce
- 12lut
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w Lekkiej Atletyce
Choć swoją przygodę z lekkoatletyką w MKS Siechnice Michał rozpoczął dopiero w maju 2025 roku, to już we wrześniu mógł cieszyć się pierwszymi medalowymi osiągnięciami!
Podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Wrocławskiego w Lekkiej Atletyce Michał zdobył brązowe medale
w biegu na 600 m
w rzucie piłeczką palantową
w kategorii U12.
Gratulujemy determinacji, talentu i sportowego ducha!
Trzymamy kciuki za kolejne starty i sukcesy!
- 12lut
Otwarte Mistrzostwa Słowacji w pływaniu artystycznym Bratysława
Międzynarodowy sukces naszej uczennicy!
Z ogromną radością informujemy, że Alicja, uczennica naszej szkoły wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Słowacji w Bratysławie w pływaniu artystycznym.
Jej drużyna rywalizowała z zespołami z 14 krajów, w tym z reprezentacjami narodowymi, co czyni ten sukces jeszcze bardziej wyjątkowym
Alicja startowała w kategorii U12 i wróciła z zawodów z dwoma brązowymi medalami
• w konkurencji team
• w konkurencji kombinacji
Jesteśmy niezwykle dumni z jej osiągnięć i gratulujemy talentu, ciężkiej pracy oraz sportowej pasji!
Życzymy kolejnych sukcesów na międzynarodowych arenach!
- 12lut
Nauczyciele w stopniu mianowania
Kilka dni temu Pani Dorota Dudzic oraz Pan Paweł Janik, dołączyli do grona nauczycieli mianowanych – gratulujemy i cieszymy się, że nasze grono pedagogiczne pnie się po drabinie awansu zawodowego.
- 12lut
Mój świat moja poezja - Powiatowy Konkurs Poetycki
Z radością informujemy, że uczennica klasy 8C naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w
XXIX edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego pt. „Mój świat, moja poezja”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Niech słowa płyną”
Organizatorem konkursu było
Centrum Kultury w Siechnicach – Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Waligórskiego w Świętej Katarzynie.
Konkurs odbywał się pod Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego i był skierowany do dzieci i młodzieży z ośrodków kultury, bibliotek publicznych oraz szkół z terenu Powiatu Wrocławskiego.
Jesteśmy niezwykle dumni, że wiersz naszej uczennicy został wyróżniony i opublikowany w książce konkursowej
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych poetyckich sukcesów!
- 12lut
Babeczki 2025
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie kolejnej edycji akcji „Babeczki”, która odbyła się 8 grudnia w naszej szkole.
Dzięki Państwa ogromnemu zaangażowaniu oraz wsparciu rodziców i uczniów możliwe było nie tylko stworzenie niezwykłej atmosfery, ale przede wszystkim zebranie środków, które pozwolą wzbogacić szkolne wyposażenie. To realne wsparcie, które każdego dnia służy naszym uczniom i pomaga im rozwijać swoje umiejętności.
- 12lut
Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny - Piórem i pazurem
W naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego.
Wzięło w nim udział 26 uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i precyzją przepisywali cytat Tove Jansson.
Powstały prawdziwe małe dzieła sztuki - pełne staranności, charakteru i wrażliwości na piękno słowa.
3
- 12lut
Narodowe czytanie 2025
We wrześniu nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.
Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Radwanicach otrzymała oficjalne podziękowania oraz okolicznościowe wydanie "Poezji" Jana Kochanowskiego z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
- 12lut
Coraz Bliżej święta
Cudowny klimat przedświąteczny w Oddziale Przedszkolnym niczyn nie ustępuje cudownym dekoracjom naszej szkoły
- 12lut
Powiatowe Zawody w Koszykówce
Nasza drużyna koszykarska chłopców odniosła imponujące zwycięstwo w zawodach powiatowych, zostawiając w tyle sześciu mistrzów swoich gmin. Zajęliśmy 1. miejsce
Zespół zaprezentował grę opartą na współpracy, ogromnym zaangażowaniu i dojrzałych decyzjach na boisku.
Gratulacje dla całej drużyny i trenera
- 12lut
Zabawa Andrzejkowa
Andrzejowe piżama party w naszej szkole
Muzyka, zabawy taneczne, wróżby i dużo dobrej energii!
- 09lut
Dzień Pluszowego Misia
Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia!
Klasa 1c i oddział przedszkolny odwiedziły Bibliotekę GCK w Radwanicach, gdzie spotkały się z panią Anną Paszkiewicz.
Były ciekawe opowieści, własnoręcznie wykonane misie z bibuły i kartonu, a na koniec...miodowe co nieco, czyli coś, co misie lubią najbardziej!
