Kilka dni temu nasza wuefistka, pani Monika, dołączyła do grona nauczycieli mianowanych – gratulujemy i cieszymy się, że nasze grono pedagogiczne pnie się po drabinie awansu zawodowego A na stronie www Gminy Siechnice skrót informacyjny – TUTAJ.
Kilka dni temu nasza wuefistka, pani Monika, dołączyła do grona nauczycieli mianowanych – gratulujemy i cieszymy się, że nasze grono pedagogiczne pnie się po drabinie awansu zawodowego A na stronie www Gminy Siechnice skrót informacyjny – TUTAJ.
Tak, tak – w minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Misia – przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 spędzili lekcje ze swoimi ukochanymi pluszakami, które wspierały ich z całych sił. Były misiowe wierszyki – jak ten napisany przez panią Małgosię dla zerówki:
Jestem sobie mały miś.
Bawię się w zerówce dziś,
Mam dwa uszka do słuchania,
rączki dwie do pomagania,
buźkę co mówi cichutko,
nogi co chodzą wolniutko,
Teraz dotknę kolan dwóch,
taki jestem MISIU ZUCH !!!
Był polski z misiem i misio-matematyka! A także historia najprawdziwsza – skąd się wziął teddy bear, która wypełniła lekcje angielskiego.
A na szkolnym FB kilka ujęć z przedszkolnych misio-zabaw TUTAJ.
W ubiegłą sobotę, już po raz czwarty w Gminie Siechnice (https://www.facebook.com/UMSiechnice/?locale=pl_PL), a po raz drugi w naszej szkole, odbyły się IV Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy zorganizowane przez OSP Siechnice (https://www.facebook.com/OSPSiechnice/?locale=pl_PL). Jak co roku, w jednym miejscu spotkali się wielcy pasjonaci tematu udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych, a my wystawiliśmy tradycyjnie dwie drużyny. Nasza młodsza ekipa wystąpiła w składzie: Livia Ochońko, Amelia Kamińska, Tola Szkólska, Wojciech Widera i zajęła II miejsce! Natomiast grupa starsza w składzie: Zofia Czarnomska, Pola Grzegorzek, Mateusz Karkowski, Dawid Niemczyk – i tu fanfary!-zajęła I miejsce! Gratulujemy!!! I zapraszamy do szkolnego FB – tam kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
19 listopada rozegrane zostały Gminne zawody koszykówki szkół podstawowych klas starszych. Nasza męska drużyna nie dała rywalom żadnych szans, wygrywając wszystkie mecze i awansując tym samym do finału powiatowego! Brawo chłopcy! A na szkolnym FB kilka ujęć z imprezy – TUTAJ.
19 listopada nasza szkoła miała swoich reprezentantów podczas Regionalnej Konferencji Warsztatowej eTwinningz zakresu transformacji cyfrowej. Więcej informacji na stronie Gminy Siechnice: https://www.facebook.com/UMSiechnice/posts/-regionalna-konferencja-warsztatowa-transformacja-cyfrowa-z-etwinning-ju%C5%BC-za-nam/549053161095092/. Zapraszamy także do zerknięcia na szkolny FB – TUTAJ.
To właśnie dziś, podczas uroczystych apeli, uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Były galowe stroje, patriotyczne piosenki, wiersze i tańce z Polską w roli głównej – uczniowie pokazali, że są patriotami! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
Z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, 5 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze patriotyczne” – dla klas młodszych. W konkursie wzięło udział aż 24 uczniów i wszyscy doskonale przygotowani, ciekawie zaprezentowali swoje wiersze. Ośmioro dzieci wręcz zachwyciło interpretacją oraz pomysłowością przygotowanych rekwizytów i strojów, a są to Mikołaj z zerówki, Franek z klasy 2b, Liliana z 2c, Tosia i Amelia z 3a, a także Aniela, Malina i Tola z 3c. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A na szkolnym FB mała galeria recytatorów TUTAJ.
15 i 16 października Aglomeracja Wrocławska zorganizowała w naszej szkole zajęcia biegu na orientację. Prowadzący zapoznał uczniów z zasadami zawodów, sposobem czytania mapy, według której odnajduje się punkty, które trzeba zdobyć w odpowiedniej kolejności. Po krótkim instruktażu uczniowie otrzymali mapę terenu szkoły z zaznaczonymi znakami, które musieli odnaleźć i wyposażeni w odpowiedni sprzęt ruszyli po wygraną.Wydarzenie niewątpliwie było nowością i okazało się atrakcyjne. Uczniowie zadeklarowali, że wezmą udział w zawodach organizowanych przez Aglomerację Wrocławską w maju przyszłego roku. Na pewno będzie ciekawie! A na szkolnym FB kilka ująć z biegu – TUTAJ.
21 lutego w oddziale przedszkolnym, w ramach innowacji pedagogicznej „Rodzicu, Maluch też potrafi ratować życie”, odbył się Dzień Pierwszej Pomocy, w którym udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kadra pedagogiczna – a na FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
Dziś uczciliśmy edukacyjne święto – były uroczyste apele wraz z pasowaniem pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, piosenki i przedstawienie – po prostu Dzień Edukacji Narodowej – a fotorelacja dostępna TUTAJ.
Ten szczególny dzień przyszedł do nas z wysp brytyjskich. Świętując Dzień Kropki zwracamy uwagę na ukryte talenty i staramy się je odkryć, a także pielęgnujemy te już odkryte A krótka fotorelacja z kropkowego święta w klasach 0-3 na szkolnym FB- TUTAJ. Gdyby ktoś z Was nie widział jeszcze filmiku o Vashti, dziewczynce, od której wszystko się zaczęło – zapraszamy TUTAJ.
Szanowni Państwo, zwracam się do Was z apelem o bezpieczne zachowania w sytuacji powodziowej.Przypominam o zakazie chodzenia po wałach, zbliżania się do wezbranych rzek i zbiorników wodnych. W miejscach po ustąpieniu wody proszę zachować bezwzględną ostrożność – wyrwy, zapadliska, miejsca po szambach i studzienkach są szczególnie niebezpieczne a nagromadzony muł jest niestabilny.W rejonach, na których został ogłoszony stan klęski żywiołowej obowiązuje szczególne stosowanie się do zakazów i poleceń służb porządkowych.Proszę o zachowanie bezpieczeństwa w tych trudnych dla naszego regionu dniach. Dbajmy o siebie i o innych!Ewa SkrzywanekDolnośląska Kurator Oświaty
Tytułowi „mianowani” to nasi nauczyciele, którzy zakończyli kolejny etap awansu zawodowego, a o kogo chodzi? Poczytajcie TUTAJ
My serdecznie gratulujemy i życzymy naszym wyróżnionym nauczycielkom sukcesów!
Nasza szkolna lokomotywa powoli rusza – dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok nauki. Wszystkim życzymy wytrwałości i zaangażowania, radości i satysfakcji! A na szkolnym FB kilka ujęć z apelu, w którym uczestniczył również Pan Kamil Kowalczyk, Sekretarz Gminy Siechnice – TUTAJ.
Wszystkie klasy uczestniczyły dziś w uroczystym zakończeniu roku szkolnego – zaszczycili nas obecnością wspaniali goście, były przedstawienia, przekazanie sztandaru uczniom – przedstawicielom z klas siódmych i ostatni dzwonek, wzywający, tym razem, do wypoczynku Zapraszamy do naszej fotogalerii na szkolnym FB – TUTAJ.
Dziś przybył do naszej szkoły pan Jan, znany również jako Jan Brzechwa – przybył z całą swą menażerią, katarem i poetyckim zmęczeniem i zaprosił nas na apel – tak świętowaliśmy Dzień Patrona – dziękujemy za ciekawą uroczystość A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
Z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Realizowaliśmy w ten sposób dwie innowacje pedagogiczne: „Łączy nas sport” oraz „Mentor na boisku”. I sport naprawdę nas połączył i pokazał, jak dobrze potrafimy współpracować, wspólnie się bawić i kulturalnie kibicować, a także relacjonować, co udowodniły siódmoklasistki Mecz był bardzo wyrównany, trochę lepsi okazali się nauczyciele, ale w drugim secie niewiele brakowało, żeby to uczniowie byli górą Już umówiliśmy się na następne spotkanie w ramach projektu Absolwent – do zobaczenia w styczniu podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Zajrzyjcie koniecznie na szkolnego FB – tam krótka fotorelacja z wydarzenia – TUTAJ.
Uwaga, uwaga – chwalimy się, bo jest kim – nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Polsce na XXI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” Nowa Ruda w kategorii klas 7-8. Uczniowie intensywnie przygotowywali się pod okiem nauczycielki Doroty Dudzic, druha Jacka Barcickiego oraz druha Pawła Kolanko, a zwycięski zespół wystąpił w składzie: Zofia Czarnomska, Hanna Gdela, Dawid Niemczyk oraz Mateusz Karkowski z klasy 7b. Etapem pierwszym był test 40 pytań/40 minut. Natomiast część praktyczna składała się z czterech scenek pozoracyjnych w terenie: RKO na fantomach, wypadek komunikacyjny, upadek w górach z roweru i udzielanie pomocy osobie poszkodowanej przy stadionie z grupką niezadowolonych kibiców/impreza masowa. Całodzienne zmagania przyniosły piękny efekt – wspomniane III miejsce. Kochani – gratulujemy i cieszymy się, że tak zdolni ratownicy są wśród nas!!!!
Wykorzystujemy to miejsce, by szczególnie podziękować dla druhom Jackowi Barcickiemu i Pawłowi Kolanko za pomoc w przygotowaniach oraz firmie CAROL, haft komputerowy, reklamowy, nadruki za przygotowanie koszulek dla uczniów. I tradycyjnie zapraszamy do szkolnego FB – tam fotorelacja z wydarzenia – TUTAJ.
Pierwsze AED w Radwanicach już jest! Dzięki współpracy szkoły i rodziców zdołaliśmy zakupić sprzęt ratujący życie. DZIĘKUJEMY!!! A na szkolnym FB kilka ujęć z informacją o dostępności – TUTAJ.
Powered by aSc EduPage