• Aktualności

  • Aktualności

      • 04sie
        • Zeszyt.online – jesteśmy w projekcie!
          • Zeszyt.online – jesteśmy w projekcie!

            Uczniowie klas 4-tych zostali zakwalifikowani do projektu: Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online realizowanym przez Politechnikę Warszawską w ramach przedsięwzięcia finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem projektu jest poprawa umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych i wsparcie procesów nauczania matematyki.Zeszyt.online to narzędzie, które wspiera uczniów w procesie nauki. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie otrzymują natychmiastową informację zwrotną nt. swoich rozwiązań oraz wsparcie systemowe. Program jest interaktywną formą nauki, która angażuje i motywuje.

            A TUTAJ więcej informacji o programie.

      • 04sie
        • Konkurs Atmosferyczne wierszyki
          • Konkurs Atmosferyczne wierszyki

            20 maja odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Atmosferyczne wierszyki”. Laureatki będą reprezentować naszą szkołę na konkursie gminnym, który odbędzie się w Żernikach, a są to: Aniela Kozłowska (3c), Antonina Czarnomska (3b) i Amelia Dudziak (3a). Gratulujemy i życzymy dziewczynkom kolejnych sukcesów! I oczywiście zapraszamy do szkolnego FB – tam fotorelacja z konkursu – TUTAJ.

      • 04sie
        • Wielkanocny eTwinning
          • Wielkanocny eTwinning

            Nasze świetliczaki wzięły udział w projekcie eTwinning „Kartki Wielkanocne”.Celem przedsięwzięcia było nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi szkołami w kraju. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności artystyczne oraz poznawać tradycje wielkanocne charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski.

            W ramach projektu uczniowie wykonali własnoręcznie kartki wielkanocne, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, a następnie wymienili się nimi z przedszkolem w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szkołą Podstawową w Kwaskowie.

            Cudownie było obserwować, jak nasze kartki wielkanocne wyruszają w podróż do swoich nowych właścicieli.

            Zajrzyjcie koniecznie na FB do fotogalerii pięknych prac – TUTAJ.

      • 04sie
        • Egzamin Ósmoklasisty
          • Egzamin Ósmoklasisty

            Osiem lat pracy i przygotowań przyprowadziły naszych ósmoklasistów do pierwszego w życiu ważnego egzaminu – Egzaminu Ósmoklasisty. Było dużo emocji i trochę stresu (a może odwrotnie?), więc teraz czas na relaks. Miło było zobaczyć Was takich odświętnych 

      • 04maj
        • I znów się święci „Trzeci Maj”!
          • I znów się święci „Trzeci Maj”!

            Historia spotkała się z teraźniejszością, gdy świętowaliśmy dziś majowe święta – Poniatowski, Kołłątaj, Małachowski razem z nami, kolejny raz, przeżywali uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Było bardzo uroczyście i patriotycznie – po prostu pięknie, bo biało-czerwono! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 20kwi
        • Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną
          • Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną

            Laureatami GMINNEGO KONKURSU NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA zostali:

            I miejsce ex aequo:Joanna Z. SP RadwaniceWiktoria S. SP1 Siechnice

            II miejsce ex aequo:Mariia M. SP1 SiechniceIgnacy S. SP1 Siechnice

            III miejsce ex aequo:Amelia D. SP RadwaniceAgata L. SP RadwaniceAleksander K. SP RadwaniceGabriel J. SP Radwanice

            Kategoria klasy 4-8:

            I miejsce ex aequo:Barbara M. SP RadwaniceJulia S. SP Radwanice

            II miejsce:Karolina S. SP Kotowice

            III miejsce:Oliver K. SP Kotowice

            Pozostałe prace zostały wyróżnione!Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!Życzymy radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!!! I tradycyjnie zapraszamy do fotogalerii na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 20kwi
        • Rozstrzygnięcie Konkursu na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną
          • Rozstrzygnięcie Konkursu na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną

            Konkurs na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną został rozstrzygnięty. Ponad 90 uczniów przyniosło do świetlicy mnóstwo wspaniałych prac.Tworzenie ozdób w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Zależy nam, by nasi uczniowie kultywowali i podtrzymywali tę tradycję. Wyniki konkursu znajdziecie w ogłoszeniu na Librusie.Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszym konkursem!A oto arcydzieła uczniów i ich rodziców – zapraszamy do szkolnej galerii – TUTAJ.

      • 20kwi
        • Nasi lekkoatleci
          • Nasi lekkoatleci

            10 kwietnia nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym (klasy 4-6). Chłopcy wywalczyli 3 miejsce, natomiast dziewczęta zajęły 1 miejsce i tym samym będą reprezentować gminę w powiecie! Brawo!!! A na szkolnym FB kilka ujęć z zawodów – TUTAJ.

      • 07kwi
      • 07kwi
        • Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
          • Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

            Corocznie, 2 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. My też uczestniczyliśmy w obchodach tego dnia, a na szkolnym FB rolka z wydarzenia – TUTAJ oraz kilka zdjęć – TUTAJ.

      • 31mar
        • Złoto dla chłopaków
          • Złoto dla chłopaków

            19.03.2025 nasza szkoła organizowała Igrzyska dzieci w mini piłce ręcznej chłopców  klas 4-6. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i zajęła 1 miejsce w gminie, tym samym będzie ją reprezentować w powiecie już w przyszłym tygodniu! Gratulujemy naszył złotym chłopcom, a na FB krótka fotorelacja z igrzysk – TUTAJ.

      • 31mar
        • Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
          • Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

            Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

            21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

            Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

            Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

            Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

            Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

            —————-W naszej szkole:

            Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji – załóżmy jutro kolorowe skarpetki (różne na każdej stopie).

            Kto dodatkowo chciałby uczcić również pierwszy dzień wiosny zachęcamy, aby uwzględnił elementy wiosenne w ubiorze.

      • 16mar
        • Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej
          • Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej

            13 marca w Siechnicach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W grupie starszej Dawid Niemczyk z klasy 8b zdobył I miejsce i tym samym będzie reprezentować nas na etapie powiatowym. Pola Grzegorzek z klasy 6c zdobyła III miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Natomiast w grupie młodszej Uli Skibie z klasy 4b zabrakło zaledwie 1 punktu do etapu finałowego. Ula – w przyszłym roku na pewno ten punkcik wskoczy na Twoją listę  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za Dawida trzymamy kciuki!!! I zapraszamy do fotogalerii na szkolnym FB- TUTAJ.

      • 16mar
        • Konkurs dla przedszkolaków
          • Konkurs dla przedszkolaków

            Praca.pl zaprasza wszystkie przedszkola do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Miejsce pracy rodzica oczami przedszkolaka. W konkursie oceniane będą prace plastyczne dzieci, w których maluchy przedstawią, jak wygląda praca zawodowa ich rodziców. Przedszkole, które nadeśle zwycięską pracę, otrzyma atrakcyjny bon na materiały edukacyjne dla dzieci”

            Wiele przedszkolaków chciałoby w przyszłości robić to samo, co mama lub tata, dla innych dzieci, z kolei, zawody rodziców są nieco tajemnicze albo niezrozumiałe. To, jak najmłodsi widzą pracę ich rodziców, bywa zabawne i urocze, ale jest też wspaniałą lekcją na temat wrażliwości i dociekliwości najmłodszych – a także pomaga nam, dorosłym, spojrzeć nieco inaczej na swoją pracę i odnaleźć w niej niedostrzegane wcześniej wartości.

            Szczegóły konkursu dostępne u pani Doroty Dudzic – nauczycielki oddziału przedszkolnego.

      • 16mar
        • Złote dziewczyny z klas 4-6
          • Złote dziewczyny z klas 4-6

            Nasza szkoła piłką ręczną dziewcząt stoi  Niedawno informowaliśmy o sukcesie dziewczyn z klas 7-8, a w miniony czwartek ich młodsze koleżanki z klas 4-6 wywalczyły pierwsze miejsce w Gminnym turnieju piłki ręcznej organizowanym w naszej szkole. Dziewczyny – jesteście najlepsze!!! A kto chce zobaczyć nasze złotka na FB – klika TUTAJ 

      • 07lut
      • 07lut
        • Sala Doświadczania Świata Snoezelen
          • Sala Doświadczania Świata Snoezelen

            Nasza Pani Dyrektor z radością przekazuje relację ze szkolnego wydarzenia, które miało miejsce 20 grudnia 2024 tuż po jasełkach:

            STAŁO SIĘ! MAMY JĄ! W naszej szkole została otwarta Sala Doświadczania Świata Snoezelen- pierwsza w Gminie Siechnice. To sala, która pobudza zmysły. Wielozmysłowa forma wspiera rozwój młodego człowieka poprzez poznawanie przez niego świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu. Sala stwarza możliwości odprężenia, relaksu i wyciszenia.W uroczystym otwarciu sali uczestniczyli: pan Kamil Kowalczyk – Sekretarz Gminy Siechnice, członkowie Komisji Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Siechnicach- pani Anna Kłoskowska, pani Marta Hefko, pan Tomasz Kozimor, pani Jolanta Olczak przewodnicząca Rady Osiedla Radwanice, ksiądz Ludwik Grudziński – proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Radwanicach, pani Elżbieta Ornatowska – Urbaniak – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Barbara Dolińska przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Niezapominajki. Do oglądania sali dołączyli bliscy uczniów, a wśród nich pan Jerzy Fitek wieloletni były włodarz naszej gminy.Anioły, którymi obdarowani zostali goście wykonała babcia uczennicy klasy 3c- pani Krystyna.

             

            Już nie możemy się doczekać sprawdzenia sali w praktyce  A tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z przygotowań (TUTAJ) oraz otwarcia na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 07lut
      • 07lut
        • Bo święta tuż za rogiem
          • Bo święta tuż za rogiem

            Tradycyjnie w ostatni szkolny dzień przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się wszyscy, by uczcić Boże Narodzenie. Były kolędy, pastorałki, piosenki pełne życzeń oraz historia narodzenia. Nie zabrakło też dostojnych gości – zobaczcie sami – TUTAJ.

      • 07lut
        • Uczniowie ze stypendium
          • Uczniowie ze stypendium

            Nasza gmina wspiera i promuje młodych zdolnych, czego wyrazem jest rokroczne przyznawanie stypendiów za wyjątkowe osiągnięcia w ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, który funkcjonuje od 2011 roku. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie: Dawid Szczepański z klasy 5a, Aron Ochońko z 6b oraz Patryk Chmielewski z 7b. Gratulujemy chłopcom talentów i sukcesów! I zapraszamy do lektury, tam więcej szczegółów o osiągnięciach uczniów – TUTAJ.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach
      • Szkolna 14a
        55-010 Święta Katarzyna Radwanice
        Poland
      • 71 311 70 09
  • Galeria zdjęć

    • brak danych