• Aktualności

  • Aktualności

      • 08lut
        • Tydzień Noblowski
          • Tydzień Noblowski

            Z okazji Tygodnia Noblowskiego, zorganizowanego przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty o znanych noblistach, a także prezentacje o Alfredzie Noblu. Z zainteresowaniem śledzimy przyznawanie nagród Nobla. W związku z podjętymi działaniami nasza szkoła otrzymała tytuł szkoły partnerskiej w Tygodniu Noblowskim – kilka ujęć z prac uczniów znajdziecie na naszym szkolnym FB – TUTAJ.

      • 08lut
        • Edukacyjne wykopki klas trzecich
          • Edukacyjne wykopki klas trzecich

            21 września klasy trzecie gościły w zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką”. Był to czas wczesnojesiennej zabawy połączonej z wykopkami i pieczeniem kiełbasek oraz ziemniaków – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 08lut
        • Dzień Kropki
          • Dzień Kropki

            15 września obchodziliśmy dzień, którego bohaterką jest mała kropka – mała, lecz niezwykła, bo to od niej wszystko się zaczęło. Uczniowie klas 0-3 poznali lub przypomnieli sobie historię dziewczynki, która myślała, że nic nie potrafi, lecz kropka, którą narysowała, pozwoliła odnaleźć wiarę w siebie i talent. My też dzisiaj, na wszystkich lekcjach, poszukiwaliśmy talentów – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 08lut
        • Pierwszy dzwonek
          • Pierwszy dzwonek

            Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami – był pierwszy dzwonek i życzenia pomyślności podczas zdobywania kolejnych doświadczeń edukacyjnych – a na szkolnym FB kilka ujęć ze spotkania – TUTAJ.

      • 08lut
      • 08lut
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

            Tak, tak – stało się i wakacje znowu są  A my dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny – była część artystyczna i oficjalne rozdanie nagród oraz ogłoszenie, przez panią dyrektor, wyczekanych wakacji – zobaczcie krótką relację na naszym szkolnym FB – TUTAJ i TUTAJ.

      • 11lut
        • W świecie PIXELi
          • W świecie PIXELi

            Szóstoklasiści świętowali dziś zbliżające się zakończenie roku szkolnego we wrocławskim centrum PIXEL XL – zabawa była fantastyczna i wyczerpująca, a od emocji aż trzęsły się ściany – zerknijcie na szkolnego FB – tam kilka ujęć z wycieczki – TUTAJ.

      • 11lut
        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

            W miniony poniedziałek świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – i jak zobowiązuje postać Jana Brzechwy – zrobiliśmy to bajkowo  Zobaczcie sami na szkolnym FB, gdzie znajdziecie krótką fotorelację (TUTAJ) lub kliknijcie TUTAJ – by zobaczyć filmową niespodziankę.

      • 11lut
        • Przedszkolaki w nowym projekcie
          • Przedszkolaki w nowym projekcie

            Nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli udział w cyklu spotkań mających na celu wspieranie zdrowia psychicznego dziecka – projekt zatytułowany jest „Poruszające Bajki o Emocjach” – a TUTAJ znajdziecie więcej informacji o projekcie.

      • 11lut
        • Pokaz pierwszej pomocy
          • Pokaz pierwszej pomocy

            7 czerwca w naszej szkole, dzięki darowiźnie przekazanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A, odbył się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez uczniów oraz opiekuna, którzy brali udział w projekcie unijnym „Równi w przyszłość” Higiena i zdrowie na co dzień, pomoc przedmedyczna, a we wcześniejszych latach uczestniczyli w programie „Ratujemy i uczymy ratować”. W pokazie wzięli udział: mł. bryg. mgr inż. Tomasz Szwajnos – Zastępca Komendanta Miejskiego, mł. bryg. Marcin Juszkiewicz – Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej NR 3 we Wrocławiu, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej (KOP) p. Paweł Mazurkiewicz, druhowie OSP Siechnice – Jacek Barcicki i Paweł Kolanko oraz nasza szkolna pielęgniarka pani Krystyna Marek.

            Serdecznie dziękujemy naszemu darczyńcy, bo to dzięki niemu powiększyła się szkolna baza sprzętu do nauki pierwszej pomocy: BRAYDEN – manekin BLS/AED + wskaźniki LED czerwone, BRAYDEN – manekin BLS/AED + wskaźniki LED białe, defibrylator AED treningowy XFT120C+, ACT FAST ANTI CHOKING TRAINER – kamizelka treningowa, zestaw imitacji ran – wersja podstawowa, szyna SPLINT – komplet 4 szt. w etui, szyna Zimmera na palec – rozmiar 400 x 20 mm, mini apteczka – breloczek ratowniczy – czerwony, maty BLS do nauki pierwszej pomocy, gaza opatrunkowa jałowa 1 m2 oraz bandaże.

            Dziękujemy bardzo raz jeszcze za ogromne wsparcie, którego Państwo nam udzielili!

            Wielkie podziękowania składamy także zaproszonym gościom za wsparcie i obecność na pokazie.

      • 11lut
      • 11lut
        • Dzień sportu
          • Dzień sportu

            2 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Sportu – starsi rozgrywali mecze w palanta, młodsi – w zbijaka. Było gorąco od emocji – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

             

      • 11lut
        • Przedszkolaki na tropie krasnali
          • Przedszkolaki na tropie krasnali

            Z okazji Dnia Dziecka nasza zerówka wybrała się do Wrocławia na poszukiwanie krasnali. Poszukiwania rozpoczęły się od Ostrowa Tumskiego, poszukiwano także na Placu Solnym i w podziemiach muzeum. Na dowód, że krasnoludki istnieją pozostały wspomnienia oraz fotografie –TUTAJ.

      • 11lut
        • Jak zostać strażakiem – kolejne spotkania ósmoklasistów
          • Jak zostać strażakiem – kolejne spotkania ósmoklasistów

            30 maja klasa 8B miała możliwość zapoznania się z pracą strażaków JRG-3 Wrocław ( https://m.facebook.com/jrg3wroclaw ) – uczniowie dowiedzieli się jakie szkoły trzeba ukończyć aby zostać zawodowym strażakiem. Dziękujemy bardzo za tę lekcję! A na szkolnym FB kilka ujęć ze spotkania – TUTAJ.

      • 11lut
        • Z wizytą w bibliotece
          • Z wizytą w bibliotece

            O tym, że wśród półek z książkami można się świetnie bawić przekonały się klasy 2c i 1b, które w maju odwiedziły Bibliotekę Gminnego Centrum Kultury w Radwanicach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych, obejrzeli teatrzyk Kamishibai oraz wykonali piękne ilustracje i zakładki do książek – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 11lut
        • Piątoklasiści w Ziemi Kłodzkiej
          • Piątoklasiści w Ziemi Kłodzkiej

            11 i 12 maja klasy piąte pojechały odkrywać sekrety Ziemi Kłodzkiej – pierwszego dnia było spotkanie ze zwierzętami w mini zoo, ognisko, a następnie zwiedzanie jaskini Radochowskiej. Natomiast dzień później zdobyli Twierdzę i jej podziemia oraz Minieuroland – było pięknie! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 11lut
        • Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym
          • Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

            29 kwietnia nasi uczniowie – Zofia, Hania oraz Szymon – wzięli udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i zajęli II miejsce  Gratulujemy i zapraszamy do szkolnego FB – tam kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.

      • 11lut
        • Powiatowy etap Turnieju wiedzy pożarniczej
          • Powiatowy etap Turnieju wiedzy pożarniczej

            27 kwietnia nasi uczniowie – Pola oraz Dawid – wzięli udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który w tym roku odbył się w JRG 7 we Wrocławiu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Gratulujemy Dawidowi i Poli, która zajęła 2 miejsce! A krótka fotorelacja dostępna jest na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 11lut
        • Turniej szachowy klas 0-3
          • Turniej szachowy klas 0-3

            12 maja odbył się w naszej szkole turniej szachowy klas 0-3, w którym wzięło udział aż 20 zawodników!Pierwszą i główną zasadą była – DOBRA ZABAWA:)Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom za pomoc w organizacji, a Klubowi Szachowemu Polonia Wrocław za wypożyczenie profesjonalnego sprzętu.Kolejny turniej już za rok – warto zacząć przygotowania już dziś – grając w szachy rozwijamy logiczne myślenie, ćwiczymy swoją pamięć i umiejętność podejmowania decyzji, a oprócz tego – świetnie się bawimy.Cool Kids Play Chess! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.

      • 11lut
        • Hania na konkursie piosenki żołnierskiej
          • Hania na konkursie piosenki żołnierskiej

            8 maja Hania Jabłońska z klasy 6a wzięła udział w Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Żołnierski Rytm” w SP nr 76 we Wrocławiu.

            Przepięknie zaśpiewała utwór pt. Hymn o emigrancie, który tęskni za ojczyzną. Autorem słów jest Juliusz Słowacki, a oryginalnym wykonawcą – Sanah. Haniu – gratulujemy występu! I zapraszamy na krótką fotorelację na szkolnym FB – TUTAJ.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach
      • Szkolna 14a
        55-010 Święta Katarzyna Radwanice
        Poland
      • 71 311 70 09
  • Galeria zdjęć

    • brak danych