Z okazji Tygodnia Noblowskiego, zorganizowanego przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty o znanych noblistach, a także prezentacje o Alfredzie Noblu. Z zainteresowaniem śledzimy przyznawanie nagród Nobla. W związku z podjętymi działaniami nasza szkoła otrzymała tytuł szkoły partnerskiej w Tygodniu Noblowskim – kilka ujęć z prac uczniów znajdziecie na naszym szkolnym FB – TUTAJ.
Aktualności
- 08lut
Tydzień Noblowski
- 08lut
Edukacyjne wykopki klas trzecich
21 września klasy trzecie gościły w zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką”. Był to czas wczesnojesiennej zabawy połączonej z wykopkami i pieczeniem kiełbasek oraz ziemniaków – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Dzień Kropki
15 września obchodziliśmy dzień, którego bohaterką jest mała kropka – mała, lecz niezwykła, bo to od niej wszystko się zaczęło. Uczniowie klas 0-3 poznali lub przypomnieli sobie historię dziewczynki, która myślała, że nic nie potrafi, lecz kropka, którą narysowała, pozwoliła odnaleźć wiarę w siebie i talent. My też dzisiaj, na wszystkich lekcjach, poszukiwaliśmy talentów – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Pierwszy dzwonek
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami – był pierwszy dzwonek i życzenia pomyślności podczas zdobywania kolejnych doświadczeń edukacyjnych – a na szkolnym FB kilka ujęć ze spotkania – TUTAJ.
- 08lut
Szkoła jak pudełko kredek – wywiad z dyrektorem w Pulsie Gminy Siechnice
Zapraszamy do lektury wycinka z Pulsu Gminy Siechnice -wywiadu z dyrektorem naszej szkoły „Szkoła jak pudełko kredek” o nowej inwestycji, innowacjach pedagogicznych, wspieraniu uzdolnień, współpracy lokalnej oraz sukcesach uczniów i absolwentów.
- 08lut
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 11lut
W świecie PIXELi
Szóstoklasiści świętowali dziś zbliżające się zakończenie roku szkolnego we wrocławskim centrum PIXEL XL – zabawa była fantastyczna i wyczerpująca, a od emocji aż trzęsły się ściany – zerknijcie na szkolnego FB – tam kilka ujęć z wycieczki – TUTAJ.
- 11lut
Dzień Patrona
W miniony poniedziałek świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – i jak zobowiązuje postać Jana Brzechwy – zrobiliśmy to bajkowo Zobaczcie sami na szkolnym FB, gdzie znajdziecie krótką fotorelację (TUTAJ) lub kliknijcie TUTAJ – by zobaczyć filmową niespodziankę.
- 11lut
Przedszkolaki w nowym projekcie
Nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli udział w cyklu spotkań mających na celu wspieranie zdrowia psychicznego dziecka – projekt zatytułowany jest „Poruszające Bajki o Emocjach” – a TUTAJ znajdziecie więcej informacji o projekcie.
- 11lut
Pokaz pierwszej pomocy
7 czerwca w naszej szkole, dzięki darowiźnie przekazanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A, odbył się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez uczniów oraz opiekuna, którzy brali udział w projekcie unijnym „Równi w przyszłość” Higiena i zdrowie na co dzień, pomoc przedmedyczna, a we wcześniejszych latach uczestniczyli w programie „Ratujemy i uczymy ratować”. W pokazie wzięli udział: mł. bryg. mgr inż. Tomasz Szwajnos – Zastępca Komendanta Miejskiego, mł. bryg. Marcin Juszkiewicz – Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej NR 3 we Wrocławiu, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej (KOP) p. Paweł Mazurkiewicz, druhowie OSP Siechnice – Jacek Barcicki i Paweł Kolanko oraz nasza szkolna pielęgniarka pani Krystyna Marek.
Serdecznie dziękujemy naszemu darczyńcy, bo to dzięki niemu powiększyła się szkolna baza sprzętu do nauki pierwszej pomocy: BRAYDEN – manekin BLS/AED + wskaźniki LED czerwone, BRAYDEN – manekin BLS/AED + wskaźniki LED białe, defibrylator AED treningowy XFT120C+, ACT FAST ANTI CHOKING TRAINER – kamizelka treningowa, zestaw imitacji ran – wersja podstawowa, szyna SPLINT – komplet 4 szt. w etui, szyna Zimmera na palec – rozmiar 400 x 20 mm, mini apteczka – breloczek ratowniczy – czerwony, maty BLS do nauki pierwszej pomocy, gaza opatrunkowa jałowa 1 m2 oraz bandaże.
Dziękujemy bardzo raz jeszcze za ogromne wsparcie, którego Państwo nam udzielili!
Wielkie podziękowania składamy także zaproszonym gościom za wsparcie i obecność na pokazie.
- 11lut
Klasy pierwsze w Muzeum Wsi Opolskiej
Pierwszaki pojechały na bardzo ciekawą wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach – a krótka fotorelacja dostępna na szkolnym FB – TUTAJ.
- 11lut
Dzień sportu
2 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Sportu – starsi rozgrywali mecze w palanta, młodsi – w zbijaka. Było gorąco od emocji – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 11lut
Przedszkolaki na tropie krasnali
Z okazji Dnia Dziecka nasza zerówka wybrała się do Wrocławia na poszukiwanie krasnali. Poszukiwania rozpoczęły się od Ostrowa Tumskiego, poszukiwano także na Placu Solnym i w podziemiach muzeum. Na dowód, że krasnoludki istnieją pozostały wspomnienia oraz fotografie –TUTAJ.
- 11lut
Jak zostać strażakiem – kolejne spotkania ósmoklasistów
30 maja klasa 8B miała możliwość zapoznania się z pracą strażaków JRG-3 Wrocław ( https://m.facebook.com/jrg3wroclaw ) – uczniowie dowiedzieli się jakie szkoły trzeba ukończyć aby zostać zawodowym strażakiem. Dziękujemy bardzo za tę lekcję! A na szkolnym FB kilka ujęć ze spotkania – TUTAJ.
- 11lut
Z wizytą w bibliotece
O tym, że wśród półek z książkami można się świetnie bawić przekonały się klasy 2c i 1b, które w maju odwiedziły Bibliotekę Gminnego Centrum Kultury w Radwanicach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych, obejrzeli teatrzyk Kamishibai oraz wykonali piękne ilustracje i zakładki do książek – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 11lut
Piątoklasiści w Ziemi Kłodzkiej
11 i 12 maja klasy piąte pojechały odkrywać sekrety Ziemi Kłodzkiej – pierwszego dnia było spotkanie ze zwierzętami w mini zoo, ognisko, a następnie zwiedzanie jaskini Radochowskiej. Natomiast dzień później zdobyli Twierdzę i jej podziemia oraz Minieuroland – było pięknie! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 11lut
Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym
29 kwietnia nasi uczniowie – Zofia, Hania oraz Szymon – wzięli udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i zajęli II miejsce Gratulujemy i zapraszamy do szkolnego FB – tam kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 11lut
Powiatowy etap Turnieju wiedzy pożarniczej
27 kwietnia nasi uczniowie – Pola oraz Dawid – wzięli udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który w tym roku odbył się w JRG 7 we Wrocławiu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Gratulujemy Dawidowi i Poli, która zajęła 2 miejsce! A krótka fotorelacja dostępna jest na szkolnym FB – TUTAJ.
- 11lut
Turniej szachowy klas 0-3
12 maja odbył się w naszej szkole turniej szachowy klas 0-3, w którym wzięło udział aż 20 zawodników!Pierwszą i główną zasadą była – DOBRA ZABAWA:)Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom za pomoc w organizacji, a Klubowi Szachowemu Polonia Wrocław za wypożyczenie profesjonalnego sprzętu.Kolejny turniej już za rok – warto zacząć przygotowania już dziś – grając w szachy rozwijamy logiczne myślenie, ćwiczymy swoją pamięć i umiejętność podejmowania decyzji, a oprócz tego – świetnie się bawimy.Cool Kids Play Chess! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 11lut
Hania na konkursie piosenki żołnierskiej
8 maja Hania Jabłońska z klasy 6a wzięła udział w Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Żołnierski Rytm” w SP nr 76 we Wrocławiu.
Przepięknie zaśpiewała utwór pt. Hymn o emigrancie, który tęskni za ojczyzną. Autorem słów jest Juliusz Słowacki, a oryginalnym wykonawcą – Sanah. Haniu – gratulujemy występu! I zapraszamy na krótką fotorelację na szkolnym FB – TUTAJ.
