Oddział przedszkolny oraz klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek, gdzie miały możliwość zapoznania się z całym procesem powstawania tych wspaniałych ozdób. Największą frajdą była możliwość wykonania własnej bombki! Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Sawickiemu z ADVENTURE SIDE. Było wspaniale – zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
Aktualności
- 08lut
Przedszkolaki i pierwszaki w fabryce bombek
- 08lut
Trzecie miejsce Gabrysia
Gabryś, uczeń klasy 2c, miał dziś wielką niespodziankę – okazało się, iż zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Nagrodę przekazali Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej pan Paweł Mazurkiewicz, pan wiceburmistrz Mariusz Różnowicz oraz przedstawicielka CK w Siechnicach. Praca Gabrysia przeszła do etapu wojewódzkiego. GRATULUJEMY! A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 08lut
Drugoklasiści na przedstawieniu
Uczniowie drugich klas odwiedzili teatr ATM, gdzie obejrzeli przedstawienie „Pastorałka o Dzwoneczku”. Dzieci czynnie brały udział w przedstawieniu pomagając Dzwoneczkowi w tarapatach, przepędzając leśnego Zbója, oraz tańcząc i śpiewając wraz z bohaterami – a kilka ujęć na szkolnym FB- TUTAJ.
- 08lut
Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15.12.2023r. konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową został rozstrzygnięty! W konkursie wzięło udział ponad 50 osób. Niektórzy przynieśli do szkoły nawet po kilka pięknych dzieł.Tworzenie ozdób w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Zależy nam, by nasi uczniowie wraz z rodzicami kultywowali i podtrzymywali tę piękną tradycję. Z przyjemnością przedstawiamy ciekawe pomysły naszych kreatywnych, młodych uczestników konkursu.Wyniki konkursu dostępne są w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus.Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni! Zapraszamy na Świetlicowy Kiermasz Świąteczny już od poniedziałku 18.12.2023r.Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i ich rodzicom! I zapraszamy do obejrzenia prac na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Tenisowe złoto i srebro
13 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w Gminnych zawodach w tenisie stołowym . Chłopcy spisali się na medal i w kategorii klas 4-6 Filip Szymecki i Karol Kochaniec zajęli drugie miejsce, natomiast w kategorii klas 7-8 Serhii Shylov i Marcel Witkowski zajęli miejsce pierwsze! Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.Gratulujemy!!!
A krótka fotorelacja dostępna na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Akcja SKW zostań świętym Mikołajem
- 08lut
Dzień Wolontariusza
- 08lut
Pierwszaki czytelnikami
W pierwszych dniach grudnia nasi pierwszoklasiści oficjalnie zostali czytelnikami. Złożyli uroczyste ślubowanie przyrzekając, że będą dbać o książki i regularnie odwiedzać bibliotekę! Uroczystość uświetnił występ uczennic z klasy 5c. A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 08lut
Nauczyciele z wyróżnieniem prezydenta miasta
Miło nam poinformować, że 23 listopada 2023 r. nasi nauczyciele pani Katarzyna Czuba-Wrońska i pan Paweł Janik odebrali z rąk Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka specjalne podziękowania za wieloletni staż trenerski. „Składam wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania za profesjonalizm, zaangażowanie, pasję i ogromny wkład w rozwój sportu we Wrocławiu.” – tak brzmiały słowa podziękowań.
Przypomnijmy, że pani Katarzyna Czuba-Wrońska jest trenerką i założycielką Uczniowskiego Klubu Sportowego Adrenalina Boxing Club Wrocław, który działa od 2012 roku z wieloma sukcesami na arenie polskiej i międzynarodowej. Natomiast pan Paweł jest trenerem piłki nożnej w klubie Stowarzyszenie „Olympic” Wrocław, a jego staż trenerski wynosi 14 lat.Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych nauczycieli. A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 08lut
Mój przyjaciel jeż – zerówkowy projekt
W listopadzie zerówka wzięła udział w projekcie „Jeż”. Był to bardzo pracowity czas dla naszych najmłodszych uczniów. Dzieci oglądały, słuchały oraz wykonywały prace plastyczne o jeżu, z których powstała wspaniała „kłująca” gazetka Na koniec projektu maluchy otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcia. Psssyt… i jeszcze jedno: jeże wcale nie noszą jabłek na swoich kolcach. A krótka fotorelacja na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Szachowe mistrzostwa
21.11.23 nasza szkoła wzięła udział w Szkolnych Mistrzostwach Powiatu Wrocławskiego w Szachach. Nasi uczniowie zmierzyli się w kategorii klas 1-6 i zdobyli 2 miejsce. Reprezentacja SP Radwanice wystąpiła w składzie:Jan Komarow-Dereniowski kl.4bMateusz Batorowicz kl.6cJózef Szymański kl.4aAntonina Szymańska kl.4aGratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
A na szkolnym FB krótka fotorelacja – TUTAJ.
- 08lut
Janek, szachowy mistrz
19.11.2023 w Radwanicach odbyło się Szachowe Grand Prix Dolnego Śląska Dzieci i Młodzieży. Organizatorem imprezy był Dolnośląski Związek Szachowy, a młodzi szachiści przyjechali do nas z całego województwa. Do rywalizacji stanęło 71 zawodników w 3 grupach wiekowych – do lat 10, 14 i 18. Wśród uczestników znalazło się kilkoro uczniów naszej szkoły. W grupie do lat 10 zwyciężył uczeń klasy 4b – Jan Komarow-Dereniowski. Gratulujemy Jankowi ogromnego osiągnięcia i życzymy dalszych szachowych sukcesów! A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
- 08lut
11 listopada – pamiętamy!
Ciesząc się niepodległością, pamiętamy o czasach zaborów i wojen, wspominamy bohaterstwo i poświęcenie Polaków. Dziś uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskanej państwowości -kochamy Cię, Polsko. A na szkolnym FB fotorelacja z wydarzenia szkolnego – TUTAJ – oraz gminnych uroczystości, w których uczestniczył nasz poczet sztandarowy – TUTAJ.
- 08lut
E-zdrowie – wsparcie dla dzieci i młodzieży
Powiat Wrocławski rozpoczął realizację zadania publicznego pn.:„POWIAT WROCŁAWSKI PROMUJE E – ZDROWIE – ZDALNE WSPARCIEPSYCHOLOGICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY” (wcześniej jako programpilotażowy), w którym oferuje ZDALNĄ POMOC SPECJALISTÓW: PSYCHOLOGA,SUICYDOLOGA ORAZ DIETETYKA dla dzieci i młodzieży zamieszkującejteren Powiatu Wrocławskiego.
W jego ramach uczniowie borykający się z sytuacjami kryzysowymi, m.in. utrzymujący się spadek nastroju, alienacja, niska samoocena,bezsenność, lęki, depresja, myśli samobójcze i inne problemy naturypsychologicznej, otrzymają bezpłatną i profesjonalną pomoc ze stronyspecjalistów: psychologa, suicydologa oraz dietetyka. Tym samymdziałania te mają na celu troskę o zdrowie psychiczne dzieci orazmłodych ludzi zbliżających się lub wkraczających w dorosłość, torównież poprawa dostępności do otrzymania pomocy bez wychodzenia zdomu. To alternatywa w wyborze formy kontaktu ze specjalistą –mailing, telefon, kontakt przez komunikator.
- 08lut
Przerwa na czytanie
W piątek, 27 października, po raz kolejny przyłączyliśmy się do międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie”! Czytaliśmy książki i czasopisma, na korytarzach i w klasach, na stojąco i na siedząco – czyli panowała pełna czytelnicza swoboda W akcji wzięło udział 259 osób! Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zachęcamy do czytania każdego dnia! A na szkolnym FB fotorelacja z zaczytania – zapraszamy! TUTAJ
- 08lut
Złota jesień – złota Julka
Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczennicy klasy 3c, Julki Szymendery – Julka zdobyła 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Gimnastyki Artystycznej „Złota Jesień” pod patronatem Burmistrza Siechnic! GRATULUJEMY!!! A na szkolnym FB dostępna jest krótka fotorelacja z dekoracji – TUTAJ.
- 08lut
Gminne mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy
7 października w hali sportowej w Radwanicach odbyły się III Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy, zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Siechnicach (https://pl-pl.facebook.com/OSPSiechnice/) i współfinansowane z budżetu Gminy Siechnice pod honorowym patronatem Burmistrza Siechnic.
Celem zawodów było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy i sprawdzenie praktycznych umiejętności zawodników w trakcie pozorowanych wypadków i zdarzeń oraz wymiana wiedzy i doświadczeń z zakresu ratownictwa przedmedycznego pomiędzy uczestnikami.
W tegorocznych mistrzostwach, po kilkugodzinnych zmaganiach, wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii wiekowej i tak odpowiednio nasi przedstawiciele zajęli III miejsce w kategorii klas 1-3 oraz II miejsce w kategorii klas 4-8. GRATULUJEMY!
Dodatkowo wręczono nagrodę indywidualną dla naszej uczennicy, Uli Skiby, najlepszej zawodniczki w grupie klas I-III.
Nasi wolontariusze Agata, Nikola, Natalia, Jakub, Kacper, Jakub Z., Rafał, Igor ze Szkolnego Koła Wolontariatu (https://www.facebook.com/skwradwanice) pomagali w prawidłowym przebiegu mistrzostw, a Bartek z Igorem czuwali również nad nagłośnieniem. Dziękujemy! A na szkolnym FB dostępna jest fotorelacja –TUTAJ.
- 08lut
Pasowanie Pierwszoklasistów w DEN
W miniony czwartek uczciliśmy 250 rocznicę utworzenia KEN. W dniu, gdy świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pełnoprawnymi uczniami – Kochani, gratulujemy i cieszymy się razem za Wami! A fotorelacja tradycyjnie dostępna jest na szkolnym FB – TUTAJ.
- 08lut
Przedszkolaki w sali Ognik
W środę, 4.10.2023, grupa oddziału przedszkolnego, w ramach realizowania innowacji pedagogicznej „Rodzicu, Maluch też potrafi ratować życie”, odwiedziła salę „Ognik” w JRG -7 Wrocław przy ul. Kosmonautów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób strażacy ratują życie i jak ciężka jest to praca. Dziękujemy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. I zapraszamy do szkolnego FB – tam fotorelacja z wycieczki – TUTAJ.
- 08lut
Mleko, owoce i warzywa w szkole
W roku szkolnym 2023/2024 szkoła Podstawowa w Radwanicach przystąpiła do programu dla szkół realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Polega na tym, że w szkołach rozdawane są owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, dostarczane przez dostawców. W każdej szkole, która się zgłosi, w trakcie wybranych tygodni roku szkolnego udostępnia się bezpłatnie świeże owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia oraz mleko i produkty mleczne – zobaczcie sami jak jest pysznie – TUTAJ i TUTAJ.
