Dzieci z oddziału przedszkolnego zakończyły innowację pedagogiczną „Rodzicu, Maluch też potrafi ratować życie” i otrzymały Certyfikat Małego Ratownika. To, sukcesem zakończona, druga edycja projektu. Przez dwa lata zostało przeszkolonych aż 52 dzieci. I to nie koniec naszej misji kształtowania odpowiedzialnej i bezpiecznej postawy u najmłodszych. A na szkolnym FB kilka ujęć z wydarzenia – TUTAJ.
Aktualności
- 04sie
Mali ratownicy z certyfikatem
- 04sie
Zeszyt.online – jesteśmy w projekcie!
Uczniowie klas 4-tych zostali zakwalifikowani do projektu: Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online realizowanym przez Politechnikę Warszawską w ramach przedsięwzięcia finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem projektu jest poprawa umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych i wsparcie procesów nauczania matematyki.Zeszyt.online to narzędzie, które wspiera uczniów w procesie nauki. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie otrzymują natychmiastową informację zwrotną nt. swoich rozwiązań oraz wsparcie systemowe. Program jest interaktywną formą nauki, która angażuje i motywuje.
A TUTAJ więcej informacji o programie.
- 04sie
Konkurs Atmosferyczne wierszyki
20 maja odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Atmosferyczne wierszyki”. Laureatki będą reprezentować naszą szkołę na konkursie gminnym, który odbędzie się w Żernikach, a są to: Aniela Kozłowska (3c), Antonina Czarnomska (3b) i Amelia Dudziak (3a). Gratulujemy i życzymy dziewczynkom kolejnych sukcesów! I oczywiście zapraszamy do szkolnego FB – tam fotorelacja z konkursu – TUTAJ.
- 04sie
Wielkanocny eTwinning
Nasze świetliczaki wzięły udział w projekcie eTwinning „Kartki Wielkanocne”.Celem przedsięwzięcia było nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi szkołami w kraju. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności artystyczne oraz poznawać tradycje wielkanocne charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski.
W ramach projektu uczniowie wykonali własnoręcznie kartki wielkanocne, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, a następnie wymienili się nimi z przedszkolem w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szkołą Podstawową w Kwaskowie.
Cudownie było obserwować, jak nasze kartki wielkanocne wyruszają w podróż do swoich nowych właścicieli.
Zajrzyjcie koniecznie na FB do fotogalerii pięknych prac – TUTAJ.
- 04sie
Egzamin Ósmoklasisty
Osiem lat pracy i przygotowań przyprowadziły naszych ósmoklasistów do pierwszego w życiu ważnego egzaminu – Egzaminu Ósmoklasisty. Było dużo emocji i trochę stresu (a może odwrotnie?), więc teraz czas na relaks. Miło było zobaczyć Was takich odświętnych
- 04maj
I znów się święci „Trzeci Maj”!
Historia spotkała się z teraźniejszością, gdy świętowaliśmy dziś majowe święta – Poniatowski, Kołłątaj, Małachowski razem z nami, kolejny raz, przeżywali uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Było bardzo uroczyście i patriotycznie – po prostu pięknie, bo biało-czerwono! Zobaczcie sami na szkolnym FB – TUTAJ.
- 20kwi
Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną
Laureatami GMINNEGO KONKURSU NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA zostali:
I miejsce ex aequo:Joanna Z. SP RadwaniceWiktoria S. SP1 Siechnice
II miejsce ex aequo:Mariia M. SP1 SiechniceIgnacy S. SP1 Siechnice
III miejsce ex aequo:Amelia D. SP RadwaniceAgata L. SP RadwaniceAleksander K. SP RadwaniceGabriel J. SP Radwanice
Kategoria klasy 4-8:
I miejsce ex aequo:Barbara M. SP RadwaniceJulia S. SP Radwanice
II miejsce:Karolina S. SP Kotowice
III miejsce:Oliver K. SP Kotowice
Pozostałe prace zostały wyróżnione!Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!Życzymy radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!!! I tradycyjnie zapraszamy do fotogalerii na szkolnym FB – TUTAJ.
- 20kwi
Rozstrzygnięcie Konkursu na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną
Konkurs na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną został rozstrzygnięty. Ponad 90 uczniów przyniosło do świetlicy mnóstwo wspaniałych prac.Tworzenie ozdób w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Zależy nam, by nasi uczniowie kultywowali i podtrzymywali tę tradycję. Wyniki konkursu znajdziecie w ogłoszeniu na Librusie.Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszym konkursem!A oto arcydzieła uczniów i ich rodziców – zapraszamy do szkolnej galerii – TUTAJ.
- 20kwi
Nasi lekkoatleci
10 kwietnia nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym (klasy 4-6). Chłopcy wywalczyli 3 miejsce, natomiast dziewczęta zajęły 1 miejsce i tym samym będą reprezentować gminę w powiecie! Brawo!!! A na szkolnym FB kilka ujęć z zawodów – TUTAJ.
- 07kwi
Nowy numer szkolnej gazetki :)
- 07kwi
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
- 31mar
Złoto dla chłopaków
19.03.2025 nasza szkoła organizowała Igrzyska dzieci w mini piłce ręcznej chłopców klas 4-6. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i zajęła 1 miejsce w gminie, tym samym będzie ją reprezentować w powiecie już w przyszłym tygodniu! Gratulujemy naszył złotym chłopcom, a na FB krótka fotorelacja z igrzysk – TUTAJ.
- 31mar
Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).
Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.
—————-W naszej szkole:
Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji – załóżmy jutro kolorowe skarpetki (różne na każdej stopie).
Kto dodatkowo chciałby uczcić również pierwszy dzień wiosny zachęcamy, aby uwzględnił elementy wiosenne w ubiorze.
- 16mar
Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej
13 marca w Siechnicach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W grupie starszej Dawid Niemczyk z klasy 8b zdobył I miejsce i tym samym będzie reprezentować nas na etapie powiatowym. Pola Grzegorzek z klasy 6c zdobyła III miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Natomiast w grupie młodszej Uli Skibie z klasy 4b zabrakło zaledwie 1 punktu do etapu finałowego. Ula – w przyszłym roku na pewno ten punkcik wskoczy na Twoją listę Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za Dawida trzymamy kciuki!!! I zapraszamy do fotogalerii na szkolnym FB- TUTAJ.
- 16mar
Konkurs dla przedszkolaków
Praca.pl zaprasza wszystkie przedszkola do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Miejsce pracy rodzica oczami przedszkolaka. W konkursie oceniane będą prace plastyczne dzieci, w których maluchy przedstawią, jak wygląda praca zawodowa ich rodziców. Przedszkole, które nadeśle zwycięską pracę, otrzyma atrakcyjny bon na materiały edukacyjne dla dzieci”
Wiele przedszkolaków chciałoby w przyszłości robić to samo, co mama lub tata, dla innych dzieci, z kolei, zawody rodziców są nieco tajemnicze albo niezrozumiałe. To, jak najmłodsi widzą pracę ich rodziców, bywa zabawne i urocze, ale jest też wspaniałą lekcją na temat wrażliwości i dociekliwości najmłodszych – a także pomaga nam, dorosłym, spojrzeć nieco inaczej na swoją pracę i odnaleźć w niej niedostrzegane wcześniej wartości.
Szczegóły konkursu dostępne u pani Doroty Dudzic – nauczycielki oddziału przedszkolnego.
- 16mar
Złote dziewczyny z klas 4-6
Nasza szkoła piłką ręczną dziewcząt stoi Niedawno informowaliśmy o sukcesie dziewczyn z klas 7-8, a w miniony czwartek ich młodsze koleżanki z klas 4-6 wywalczyły pierwsze miejsce w Gminnym turnieju piłki ręcznej organizowanym w naszej szkole. Dziewczyny – jesteście najlepsze!!! A kto chce zobaczyć nasze złotka na FB – klika TUTAJ
- 07lut
Nowi Czytelnicy
W miniony czwartek nasi pierwszoklasiści oficjalnie zostali czytelnikami szkolnej biblioteki! Uroczystą przysięgę i pasowanie poprzedził występ uczennic z klasy 6c, które dla swoich młodszych kolegów przygotowały humorystyczne przedstawienie, zagadki i interaktywne zabawy. Gratulujemy naszym nowym czytelnikom! I zapraszamy do fotogalerii na szkolnym Fb, gdzie znajdziecie kilka ujęć z wydarzenia
- 07lut
Sala Doświadczania Świata Snoezelen
Nasza Pani Dyrektor z radością przekazuje relację ze szkolnego wydarzenia, które miało miejsce 20 grudnia 2024 tuż po jasełkach:
STAŁO SIĘ! MAMY JĄ! W naszej szkole została otwarta Sala Doświadczania Świata Snoezelen- pierwsza w Gminie Siechnice. To sala, która pobudza zmysły. Wielozmysłowa forma wspiera rozwój młodego człowieka poprzez poznawanie przez niego świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu. Sala stwarza możliwości odprężenia, relaksu i wyciszenia.W uroczystym otwarciu sali uczestniczyli: pan Kamil Kowalczyk – Sekretarz Gminy Siechnice, członkowie Komisji Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Siechnicach- pani Anna Kłoskowska, pani Marta Hefko, pan Tomasz Kozimor, pani Jolanta Olczak przewodnicząca Rady Osiedla Radwanice, ksiądz Ludwik Grudziński – proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Radwanicach, pani Elżbieta Ornatowska – Urbaniak – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Barbara Dolińska przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Niezapominajki. Do oglądania sali dołączyli bliscy uczniów, a wśród nich pan Jerzy Fitek wieloletni były włodarz naszej gminy.Anioły, którymi obdarowani zostali goście wykonała babcia uczennicy klasy 3c- pani Krystyna.
Już nie możemy się doczekać sprawdzenia sali w praktyce A tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z przygotowań (TUTAJ) oraz otwarcia na szkolnym FB – TUTAJ.
- 07lut
W świątecznej odsłonie – pierwszy numer szkolnej gazetki!
- 07lut
Bo święta tuż za rogiem
Tradycyjnie w ostatni szkolny dzień przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się wszyscy, by uczcić Boże Narodzenie. Były kolędy, pastorałki, piosenki pełne życzeń oraz historia narodzenia. Nie zabrakło też dostojnych gości – zobaczcie sami – TUTAJ.
